Outlook 2010 Adres Tamamlama

Outlook 2007’de adres tamamlamaya ait bilgiler .nk2 uzantılı dosyada tutulmaktaydı.Ancak Outlook 2010’de nk2 uzantılı dosya yerini Stream_Autocomplete isimli bir dat dosyanına bıraktı.Eğer office 2010 kullanıcısı iseniz adres tamamlamalarını bu dat dosyası aracılığıyla yapıyorsunuz demektir.Eğer maillerinizi başka bir bilgisayara taşımak ve otomarik adres tamamlama özelliğini kullanmak istiyorsanız bu dat dosyasını kopyalayıp birkaç değişiklik yapmanız gerekecek.Öncelikle dat dosyasının bulunduğu yere göz atalım.

Windows 7  kullanıcıları için;

C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\AppData\Local\Microsoft\Outlook\RoamCache

Windows XP kullanıcıları için;

C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\RoamCache

Klasörlerinde tutulur.Belirtilen klasörü açıp stream_autocomplete dosyasını herhangi bir yere kopyalayalım.(Aynı dosyadan birden fazla olabilir böyle durumda en güncel olan dosyayı alınız).

of2010

 

Daha sonra yeni bilgisayardaki Stream_autocomplete dosyasının tutulduğu yere gidelim.

of20101

 

Eski bilgisayardan kopyaladığımız dosyaya burdaki dosyanın Stream_autocomplete_0_ dan sonraki kısmını kopyalayıp aynı yere yapıştıralım ve eski dosyayı yeni bilgisayardaki lokasyona kopyalayalım.Böylece eski dosyanın adını değiştirip yeni lokasyona atmış olduk.Bu işlemi yaparken outlook programının kapalı olmasına dikkat edelim ve dosyayı yapıştırdıktan sonra outlooku açmadan bilgisayarı yeniden başlatalım.Daha sonra outlooku açıp adres tamamlama özelliğini kontrol edip çalıştığını test ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.