Exchange Cumulative Update Kurulumu

Exchange Server cumulative updateleri, exchange mail sistemini güncel tutmak, mevcut sürümde bulunan güvenlik açıklarını ve bugları kapatmak için düzenli olarak yapılması gereken yamalardır. Biz Exchange Server 2016 CU 12 bulunan yapıya CU 16 yükeyeceğiz. Exchange serverda ara cu updateleri yüklemeden direkt olarak en son update dosyasını yükleyebilirsiniz. Mevcut Exchange Server verisyonunu ecp üzerinde servers sekmesinden görebilir, hangi build number’ın hangi cu versiyonuna denk geldiğini buradan görebilirsiniz. İlk olarak Exchange Server 2016 CU 16 setup dosyasını indiriyoruz. İndirdiğimiz iso dosyasını açıyoruz ve içerisinde ki setup dosyasını çalıştıyoruz. Karşımıza check for update ekranı geliyoruz, tercihimizi yapıp ilerliyoruz.

 

Lisans anlaşmasını kabul ediyoruz;

Bu aşamada sistemimiz kontrol ediliyor; yapılması gereken eksik bir şey olması durumunda tamamlanması gerekli.

Herhangi bir sorun bulunamadı ve upgrade işlemi başladı.

Ve işlem başarılı bir şekilde tamamlandı.

Exchange sunucumuzu restart ediyoruz. Daha sonra ecp’yi açıp servers altından mevcut sürümü kontrol ediyoruz ve CU 16 olduğunu görüyoruz.

 

One Reply to “Exchange Cumulative Update Kurulumu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.