Office 365 Disclaimer (Yasal Uyarı) Ekleme

Office 365 üzerinde maillerin alt kısmına disclaimer (yasal uyarı metni) eklemek için,office 365 portala giriş yapıyor ve admin panele bağlanıyoruz. Açılan sayfada sol alt kısımda ki exchange sekmesine tıklıyoruz ve Exchange Admin Center’ı açıyoruz.

Exchange admin centerda Mail Flow–>Rules sayfasına geliyoruz. Artı tuşuna basıyoruz ve Apply disclaimers seçeneğine tıklıyoruz.

Bu kural genelde organizasyon içindeki kullanıcıların organizasyon dışındaki kullanıcılara mail atması esnasında uygulanır.O nedenle The sender is located Inside the organization, The recepient is located Outside the organization seçenekler ile devam ediyoruz.

Append the disclaimer kısmındaki Enter Text seçeneğine gelerek istediğiniz yasal uyarı metnini girdikten sonra action olarak Wrap seçilir.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra Save diyerek kuralı kaydedebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Exchange Server  2013 ve sonrası sürümler içinde aynı adımları kullanarak disclaimer rule yazabilirsiniz.

One Reply to “Office 365 Disclaimer (Yasal Uyarı) Ekleme”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.