Office 365 Microsoft Teams Aktif Etme

Microsoft’un Skype for business yerine çıkarttığı Microsoft Teams özellikle insanların evden çalıştığı bu pandemi dömeninde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Eğer Teams lisansınız var ise yada satın alım yaptıysanız, Office 365 portal üzerinden domaininize ilgili CNAME ve SRV kayıtlarını girip, kullanıcıya lisans ataması yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Office 365 portala login oluyoruz ve Admin panele giriş yapıyoruz.

Sol menüden Settings–>Domains kısmına tıklıyoruz.

Daha sonra işlem yapmak istediğimiz domaine tıklıyoruz ve DNS Management sayfasını açıyoruz.

Açılan pencerede I’ll manage my own DNS records seçeneğini seçip devam ediyoruz.

Bir sonraki sayfada aktif etmek istediğimiz servisi seçmemiz isteniyor. Skype for Business ile devam ediyoruz(Teams için Skype for business seçilmedir).

Bu sayfada Teams kullanabilmemiz için girilmesi gereken dns kayıtlarının listesini görüyoruz. Dns bölgemize gerekli CNAME ve SRV kayıtlarını doğru bir şekilde girdiğimizden emin olup Verify seçeneğine tıklıyoruz.

Eğer tüm kayıtlar eksiksiz şekilde girildiyse karşımıza işlemlerin başarılı olduğuna dair bir ekran gelecektir. Daha sonra ilgili kullanıcılara Teams lisansı atayarak uygulamayı kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.