Veeam SQL Transaction Log Backup

SQL database üzerinde çalışan kritik uygulamaların barındırıldığı sunucuların yedekleri, image-level alındığı esnada SQL logları truncate edilsede, büyük yapılarda bunun yanı sıra transaction log backup’ta alınması gerekebilir. Transaction çok olan databaseler üzerinde log dosyaları büyüyeceği için log backup alınması tercih edilir. Bu durumlarda Veeam Backup & Replication ürünü direkt olarak Tlog backup alma şansı tanıyor.

bu özelliği aktif etmek için ilgili jobta applicaiton aware processing seçeneğini işaretleyip,applications tabına tıklanır;

Açılan pencerede backup logs periodically seçeneği işaretlenip ka. dakikada bir tlog backup aldırılmak isteniyorsa,o süre yazılır;

Bu işlemlerden sonra belirtilen sürede sql tlog backup alınmaya başlayacaktır. Tlog backup işleminin başlaması için önce image level backup aldırılmadır. Veeam image level backupta aldığı sql yedeğini tutarlılık için kullanır.

Daha sonra ilgili joba sağ tıklayıp report seçeneğine gelince 2 ayrı report tabı çıkacaktır.

SQL Server log backup seçeneği tlog backup’ı ile ilgili raporu generate edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.